Turystyka po pandemii – jak zmieni się podróżowanie? - Poradnik

Wiele osób odwołało już zaplanowane wakacje, a wiele innych zastanawia się, czy w ogóle na nie pojedzie Pandemia na pewno wpłynie na to, jak będziemy podróżować w przyszłości, a niektóre zmiany prawdopodobnie pozostaną na długo

Turystyka

Turystyka po pandemii - jak zmieni się podróżowanie?

W obliczu pandemii, turystyka stała się jednym z sektorów, który ucierpiał najbardziej. Wiele osób odwołało już zaplanowane wakacje, a wiele innych zastanawia się, czy w ogóle na nie pojedzie. Pandemia na pewno wpłynie na to, jak będziemy podróżować w przyszłości, a niektóre zmiany prawdopodobnie pozostaną na długo.

Urlopy blisko domu

Jednym z efektów pandemii może być zwiększenie popularności urlopów blisko domu. O ile przed kryzysem, podróżowanie za granicę było dość powszechne, o tyle teraz wielu z nas obawia się wyjeżdżać daleko, szczególnie w momencie, gdy liczba zakażeń rośnie. Wielu ludzi zaczęło doceniać to, co jest blisko, zaczynając od miejscowej przyrody, po turystyczne atrakcje w swoim kraju.

Bezpieczeństwo wakacyjne

Wszyscy teraz zwracają uwagę na to, jakie środki bezpieczeństwa stosowane są w miejscach noclegowych, restauracjach oraz w miejscach turystycznych. Wyszukują one informacje na temat tego, jakie zasady obowiązują w danym państwie ( np. w zakresie dystansu społecznego). Z tego względu, turyści będą bardziej zainteresowani przebywaniem na otwartej przestrzeni, promując aktywny turystykę oraz przebywanie na łonie natury, co powinno korzystać ze wszystkich gałęzi turystyki, od turystyki kempingowej po turystykę przygodową.

Podsumowując, pandemia COVID-19 wywarła wpływ na sposób, w jaki podróżujemy. O ile w przeszłości klienci oczekiwali wygody i wypoczynku, tak teraz zainteresowani są przede wszystkim bezpieczeństwem i higieną w miejscach, gdzie wypoczywają. Co ważne, pandemia sprawiła również, że na pierwszy plan wysunęła się turystyka krajowa, zasadniczo wprowadzając małe rewolucje w sferze zachowań turystycznych.


https://gdzie.turystyka.pl/